Böbrek Taşlarının Eritilmesi İçin Kullanılan Bitki Nedir?

Böbrek taşını eriten bitki gilaburu bitkisidir. Bu bitkinin günlük taze şekilde, bire bir ölçü ile ve kurallarına göre hazırlanmasına dikkat etmek gerekir.

Böbrek Taşını Eriten Bitki

Kuşburnu böbrek taşı temizlemede çok iyi gelir

Böbrek taşlarının var olan tüm türleri suda çözülme özelliği olmayan kalsiyum tuzlarıdır. Bu tuzların suda çözülme özellikleri olmadığından dolayı böbrek taşları lazer, ses dalgası tarzındaki yöntemler ile kırılır ve yerinden oynatılır.

Bu sayede böbrek taşlarının düşürülmesi sağlanmaktadır. Lazer ve ses dalgası haricinde böbrek taşları konusunda cerrahi işlemler kullanılarak da hastalarda bulunan sıkıntılar ortadan kaldırılır. Bu yöntemler dışından evde uygulanabilecek olan bitkisel karışımlar ile böbrek taşlarının da eritilesi ve yok edilmesi sağlanabilir.

Böbrek taşı eritmek için özel tarifi

1. Çayımızı hazırlıyoruz. 150 gram kaynak su alıp 2 büyük kaşık bitki karışımı ekliyoruz. Bitki karışımı Melisa, adaçayı,mercanköşk,  kuşburnu, sarı kantaron bitkilerden 30 gramdan ekliyoruz.
2. Eğer bir günlük porsiyonu hazırlıyorsak, bitki bu suyun miktarı 3 ile çarpıyoruz, yani 90 gramdan bitkileri ekliyoruz.
Bu çayı içerken, 1 küçük kaşık bal eklemek iyi olur.

Yemekten 30 dakka önce günde 3 kez 150 gramdan açilir. Bir hafta boyunca bu karışımı ile demlenen çayı içilir.
İkinci ve sonraki haftaları aynı karışımı içilir ama bu sefer her bardağa 5 damla Köknar yağı eklememiz gerekiyor.

Önemli! Çayımı iyice karıştırıyoruz ve pipetli içilmesi, yoksa böbrek taşları ile birlikte dişleriniz erir.

Tedavi sonuçları sizi bekletmez, yaklaşık 3-4 hafta içinde böbrek taşların erimesi ile birlikte idrarınız bulanık rengi alır.
Bu çayı böbrek taşların tam eriyene kadar içilir. Tedavisi birkaç ay sürebilir.
Bu tarifte kullanılan tüm bitkileri eczanede bulunur ve fiyatları uygundur.

Gılaburu Kullanılması

Böbrek taşı için son dönemlerin mucizevî bitkisi olan gilaburu kullanımı bu sıkıntıdan birçok kişiyi kurtarmaktadır. Bu bitki özelliklerinden kaynaklı olarak her bölgede yetişmez. Ülkemizde sık şekilde ve yaygın bir biçimde Kayseri’de yetişir. Kayseri’de yaşayan kişilerin zaman içinde bu bitkiyi fark etmesi ile gilaburu bitkisi zamanla ülkemiz çağında ve dünya çapında kullanılmaya başlanmıştır. Böbrek taşı konusunda bitkisel çözümler arayan kişiler bu bitinin kürleri ile ifa bulaktadır.

Bu bitki kırmızı rengi ve nohut büyüklüğündeki şekli ile dikkat çeken bitkiyi kullanan hastalar oldukça memnundur.

Böbrek Taşı İçin Gilaburu Bitkisi Kürü

Gilaburu bitkisi ile böbrek taşı düşürülesi diğer yöntemlerde olduğu gibi ağrı ve sıkıntı yaratmaz. Diğer yöntemlerde oluşan fiziksel parçalanmalar ve kimyasal çözünmeler ensesinde oluşan ağrıların hiçbirisi gilaburu bitkisi kullanımında oluşmaz. Gilaburu bitkisi sayesinde böbrek taşlarının oluşumları tam tersi şekilde işlemeye başlar. Bu sayede böbrek taşları tam anlamı ile eriyerek, idrar yardımı ile beraber hasta olan kişilerde ağrı oluşturmadan atılır. Böbrek taşını eriten bitki ağrı oluşumunu da ortadan kaldırmaktadır.

Gilaburu Bitkisi Kürü Hazırlanışı

Gilaburu bitkisi 1 haftalık süreçte 6 ila 8 mm olan böbrek taşlarını kolay bir şekilde eritebilir. 1 haftalık süre zarfında 7 litre gilaburu bitkisi içilmelidir. Böbrek taşı 8 mm’den daha büyük boyutlarda ise her 8 mm için bir kür kullanımı yapılmalıdır.

Gilaburu ayriyeten böbreklerin fonksiyonlarının daha düzgün çalışmasına ve bazı böbrek kistlerinin yok olmasına da olanak sağlamaktadır. Su içinde bekletilen gilaburu bitkisi bir süzgeç yardımı ile alınır ve süzgeç içinde ezilir. Gilaburu meyvesinin çıkmış olan suyuna aynı düzeyde klorsuz olan su eklemesi yapılır. Ayarlaması yapılan bu karışım sıkıldığı an böbrek taşı olan kişi tarafından 24 saat içinde tüketilmesi gerekir. Tadı ekşimsi olan bu karışım olabildiğince ekşi şekilde içilmelidir. Tatlandırıcı kullanmamak gerekir. Böbrek taşı olan kişi gilaburu meyvesini ekşi tadı ile içemiyorsa az düzeyde şeker ilavesi yapabilir. Gilaburu meyvesinin düzenli şekilde ve aksatılmadan içilmesi gerekir.

Düzenli tüketimi yapılmayan meyvenin faydası olmayabilir. Böbrek taşı konusunda şifa kaynağı olan gilaburu meyvesinin yerinden toplanması da önemlidir. Taze olan meyvenin saklanma koşullarına dikkat edilmelidir.

Gilaburu Meyvesini kullanırken Dikkat Edilecek Noktalar

  • Gilaburu meyvesinden hazırlanacak olan sıvının düzenli şekilde tüketilesi gerekir.
  • Bu karışımın hasta tarafından her seferinde taze şekilde hazırlanası gerekir. 24 saat boyunca içilen suyun yine 24 saatlik hazırlanası gerekmektedir.
  • Hazırlanmış olan gilaburu sıvısının böbrek taşı olan kişi tarafından aç karnına tüketilesi gerekir.
  • Gilaburu evyesinin ve günlük tüketim için hazırlanan suyunun direk olarak güneş ışığından ve sıcaktan korunması gerekir. Bu suyun serin bir yerde saklanması sağlık açısından önemi büyüktür.
  • Böbrek taşı erimesi için kullanılacak olan gilaburu meyvesi suyunun uzun zamana yayılmaması ve yoğun bir şekilde tüketilmesi gerekir.
  • Gilaburu meyvesi alındığında buzdolabı gibi serin bir yerde su içinde saklanmalıdır.
  • Gilaburu meyvesinin ilaç olmadığı hiçbir zaman unutulmamalıdır.
  • Meyvenin hiçbir yan etkisi bulunmaz. Bu konuda yapılan araştırmalarda bunu kanıtlamıştır.
  • Süzgeç içinde ezilme işlemi yapılacak olan gilaburu suyu kadar su katılmasına kesinlikle dikkat edilmelidir.
  • 24 saat içinde 1 kg gilaburu ezilmeli ve suyu çıkartılmalıdır. Çıkan suyun hazırlanması konusunda dikkat edilmelidir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (5 oy, ortalama: 3,60en yüksek 5)
Loading...
Konu ile ilgili yorumlarınız