İdrar Yolu Enfeksiyonu Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Çoğunlukla bayanlarda görülen sık sık idrara çıkma isteği, idrar yaparken yanma ve ağrının ortaya çıtığı idrar yolu enfeksiyonu bitkisel tedavisi

İbrahim Saraçoğlu’ndan Bitkisel Kür

 • 1 litre su;
 • 300 gram karnabahar.

İnsan vücudunda olan bütün enfeksiyonlarla mücadele etmekte birebir olan karnabahar bitkisi idrar yollarında oluşan enfeksiyonların tedavisinde etkilidir. Antibakteriyel özelliği sayesinde Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından bakterileri yok etmek için önerilmektedir. Sağlığa faydalı olması nedeniyle oluşan enfeksiyonun hızla tedavi edilmesi için, yapacağınız kür hastalık iyileşene kadar içmeniz öneriliyor. Bu kürü yaparken yapacağınız kür için kullanacağınız suyun her zaman klorsuz su olması halinde daha etkili olur. Yapacağınız kür için ilk olarak bir litre suyu kaynamasının ardından ocağın altını kısıp içerisinde taze ve yıkadığınız karnabahar konulmalıdır. Kısık ateşte 7 ya da 8 dakika boyunca kaynaması beklenmeli ve ocağı kapatarak süzmeden bekleyin.

Suyun soğumasıyla birlikte bir bardak kepçe yardımıyla alınmalıdır. Yaptığınız suyun 4 eşit parçaya bölünerek gün içerisinde içilmesi hızla enfeksiyonun geçmesini sağlar.

Kızılcık Suyu

 • 150 gram kızılcık;
 • 500 gram su.

Oluşan enfeksiyonları doğal yöntemlerle tedavi etmekte etkili olan kızılcık suyu kısa sürede iyileşme sağlamaktadır. Bakterileri hızlı bir şekilde yok etmesi, bakterilerin çoğalmasını da önleme konusunda etkili olur. Yarım litre suyun içerisine koyduğunuz kızılcık meyvelerinin ağzı kapalı bir kabın içerisinde kaynatılmasıyla birlikte ocak kapatılır. Kabın ağzını açmadan en az yarım saat demlenmesi beklendikten sonra suyun rengi kırmızımsı bir renge dönecektir.

Süzüldükten sonra yarısı sabahları aç karnına ve diğer yarısı akşam aç karnına içildiğinde enfeksiyonun hızla iyileşmesini sağlayacaktır.

Yabanmersini Çayı

 • 100 gram yabanmersini meyvesi;
 • 500 gram su.

Doğal antibiyotik olması sayesinde vücutta biriken bakterilerin ürümesini engellemek için etkili bitkilerden biridir. Yabanmersini meyvesinden yapacak olduğunuz suyun iltihap kurutucu özelliği bulunmaktadır. Taze ya da kurutulmuş meyveleri kullanarak yapacak olduğunuz ve düzenli içilmesi sonrasında ise hızla iyileşme sağlayacaktır. Klorsuz su kullanarak yapmanız her zaman iyileşme yanıtları vereceği için yapmanız gereken suyun içerisine meyveleri koymalı yarım saat boyunca bekletilmeli daha sonrasında ise kısık ateşte yarım saat kaynatılmalı ve daha sonrasında ise ağzı kapalı olacak şekilde suyun hem dem alması hem de suyun soğuması beklenmelidir. Süzme işlemi gerçekleştirildiğinde yabanmersini meyveleri süzülerek sadece suyu içilecektir. Karışımın suyunun yarısını sabah, geri kalan yarısını ise akşam yemeğinden 2 saat sonrasında içme hızla iyileşme sağlar.

Sarımsak ve Karanfil

 • 3 diş sarımsak;
 • Yarım çay kaşığı karanfil;
 • 1 su bardağı su.

Sarımsak iltihap kurutucu özelliği sayesinde vücudun herhangi bir bölgesinde oluşan iltihapların ve enfeksiyonların hızlı iyileşmesini sağlar. Aynı zamanda da önleyici özelliği bulunması nedeniyle yapacağınız karanfil ve sarımsak havan içerisine koyup dövülmelidir. Ezdiğiniz sarımsakların ve karanfillerin ılık suyun içerisine koyarak kaynatmanız gerekiyor. Sonrasında ise su soğuyana kadar demlemesi için beklemeli ve demini yeterli miktarda aldığında süzdükten sonra için. Gün içerisinde bir kaç defa bu karışımı yaparak taze içmenizle birlikte son derece etki edecek ve iltihap kurutucu özelliği olduğundan kısa zamanda idrar yollarında meydana gelen enfeksiyonu önlemiş olursunuz.

Soğan Suyu

 • 4 tane beyaz soğan;
 • 1 litre su.

4 tane orta büyüklükte soğanın kabuklarının soyulmasıyla birlikte 1 litre suyun içerisine koyup yarım saat boyunca kısık ateşte kaynamaya bırakılmalıdır. Süzme işlemi hemen yapılmayacak olduğundan 8 saat boyunca ağzını kapatarak bekletmelisiniz. Tamamen doğal bir antibiyotik olması nedeniyle yapacağınız karışımın 8 saat sonunda hazır olacaktır. Bütün enfeksiyonların hızla iyileşmesini sağlayacak olduğundan, oluşacak bakterileri önleyeceğinden yapacağınız bu karışımı 4 eşit parçaya bölerek gün içerisinde belli aralıklarla içmelisiniz. Böylelikle oluşan iltihabın kısa sürede geçmesini sağlarsınız.

Kereviz Kürü

 • 2 tane kereviz sapı;
 • 2 litre su;
 • 2 yemek kaşığı kurutulmuş papatya;
 • 1 yemek kaşığı fesleğen yaprağı.

İltihap kurutucu özelliğiyle bilinen ve enfeksiyonların hızla vücuttan atılmasını sağlayan bu kürü yaparken kereviz sapının yapraklarını da kullanarak yapmanız gerekmektedir. Suyun içerisine kurutulmuş papatyaları ve fesleğen yapraklarını attıktan sonra su ılımaya yakın daha önceden yıkadığınız ve temizliğini yaptığınız kereviz saplarını ve yapraklarını da atarak kabın ağzını kapatmalısınız. Yarım saat boyunca ağzı kapalı ve ocağın altı kısık olacak şekilde kaynattıktan sonra ocağın altını kapatmalısınız. Kabın ağzını açmadan suyun soğuması süzme işlemi gerçekleşmeden beklenmelidir. Süzüldükten sonra belirli aralıklarla suyunu içmelisiniz.


1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, ortalama: 5,00en yüksek 5)
Loading...
Konu ile ilgili yorumlarınız