Böbrek Taşına İyi Gelicek Olan Balıkların Kullanımı Nasıl Yapılmalıdır?

Böbreklerde bulunan sorunlara karşı eşkina ve minekop balığında bulunan taşların kullanımı yapılır. Bu taşlar belli karışımlar dahilinde kullanılır.

Böbrek Taşına İyi Gelen Balık Çeşitleri

Böbrek taşına iyi gelen balık çeşitleri ülkemizin kara suları içinde yaşamakta ve görülmektedir. Özellikle böbrek taşının düşürmek amacı ile ve tedavisi kapsamında kullanımı yapıldığından dolayı tercih edilmektedir. Ülkemizde son dönemlerde böbrek de bulunan taşı döken balık ile alakalı olan rağbette artış bulunmaktadır. Bu balıkların içinde karakulak, eşkina ve minekop yer alır. Bunların her biri böbrek taşları düşürmek adına kullanılır.

Nasıl ve ne şekilde kullanıldığında iyi gelir konusunda araştırma yapılmalıdır.Minekop ve eşkina balığının kafası bölgesinden çıkan taş böbrek taşlarını düşürmek ve tedavisi ile alakalı kullanılır. Eşkina ve minekop balığı türü yaklaşık olarak 10 ila 15 kg civarındadır. Eti çok lezzetli olan balıkların beyni kısmında bulunan taşların kullanımı düşürür. Eşkina ve minekop balığının kafası ve gözü arakasında bulunan kemiği Aralığından 2 adet taş bulunur ve bu taşlar döküm için iyi gelir. Eşkina ve minekop balığı türünün beyni kısmında bulunan bu taşlar oldukça değerlidir. Böbreklere kullanımı sayesinde kumun erimesine ve taşların düşmesine katkı yapar.

Eşkina ve minekop balığı türlerinde her balıkta 2 adet bulunur ve sorun gidermek için kullanılır. Son dönemlerde ise eşkina ve minekop balığı türlerinin düzensiz bir şekilde avlanmasından kaynaklı olarak azalmalar meydana gelmiştir. Neslinin tükenmemesi için ve azalmaması için dikkatli bir biçimde avlanması gerekir. Böbreklere iyi geldiği için avlanan balık türünün nasıl kullanılacağı, hangi detaylar ile tüketileceği, su ile mi tüketilmesi gerektiği gibi detayları da bilmek gerekir.

Balıklar hakkında bilimsel anlamda çalışmalar yapılmamıştır. Su desteği ile tüketilen balıkların ise böbreğe iyi geldiği hastalar tarafından doktorlara söylenmektedir. Yani aslında bu balık çeşitleri için bir nevi alternatif tıp detayı da denilebilir.

Hazırlanması ve Kullanım Şekli Nasıldır?

Balık ile alakalı taşların su içinde nasıl çıkartılacağı ve hangi bölgeden çıkartılacağı konusunda bilgi sahibi olunmalıdır.  Hazırlanması için bazı karışımlar yapılması gerekir. Bunlar;

  • 1 tane limonu sıkınız ve bardağın içine koyulan limon suyunun ağzını kapatınız. İçine taşları ekleyin. 1 gün buzdolabı içinde su şeklinde durmalıdır. Ertesi gün taşlar süzülür ve su içilir. Limon mide ile alakalı sorun yaratabileceğinden dolayı maden suyu ve 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ilave edilir. Bu şekilde mide koruması da sağlanmış olur. Bu su karışımın 7 ila 10 gün boyunca kullanılması gerekir. Su limon karışımı her seferinde taze şekilde hazırlanmalıdır. Bu sutaşların erimesine ve düşmesine sebep olur.
  • Böbreklerde bulunan taşlar büyük boyutlarda ise ve hızlı bir şekilde su desteği ile sonuç almak isterseniz 2 ila 4 tane taş demir bir havan içinde dövülmelidir. Dövülen taşlar cam bir bardağın içine atılır. Sonrasında 1 tane limon üzerine sıkılır ve ilave edilir. Eriyinceye kadar karıştırılır ve ağzı kapalı bir şekilde dolapta bekletilir. Buzdolabında 24 saat boyunca bekletilmesi oldukça önemlidir. Bu karışımın sabah aç karnına ilk idrara çıktıktan hemen sonra içilmesi fayda sağlar. Taşların tamamı düşene kadar işlemlerin günlük şekilde tekrarlanması gerekir.

Mide konusunda sorunu olan kişilerin bu karışımının içine 1 kaşık zeytinyağı koymalıdır. Zeytinyağı mide ile alakalı sorunların önüne geçmek adına kullanılmaktadır.

Balıklar Ne İşe Yaramaktadır

Özellikle eşkina balığı böbreklerde bulunan ağrıların geçmesine, altına ıslayan çocuğun bu sorunun çözümlenmesine de yardımcı olmaktadır. Bunlar ile tedavisi yapılan hasta kişilerde taş ile alakalı olan oluşumların tekrardan olmadığı da kişilerin söylemleri arasında yer almaktadır.

Balıklardan çıkarılan taşların zararsız olduğu, doğal olduğu ve yan etkisi bulunmadığı da söylenmektedir. Yapılacak olan ameliyatların çeşidi ne olursa olsun böbrek taşının yeniden ortaya çıkması olasılığı oldukça yüksektir. İnan vücudu çalıştığı süre boyunca bu durumun yok olması neredeyse imkânsızdır. Farklı olan boyutlarda küçük ya da büyük balıklardan alınan taşların fincana ve bardağa konulması gerekir. Üstüne limon suyu, soda ya da zeytinyağı konulması da önemlidir.

Ayrıca bu karışımın 1 gün boyunca bekletilmesi çok önemlidir. 1 gün bekletilmesi taşlar ile alakalı sorunlar konusunda etki sağlayacaktır. Karışımım tam olarak 24 saat sonrasında içilmesi gerekir. Büyük olan taşların ufalanarak kullanılması da önemlidir. Balıklardan alınan her türlü taş mutlaka eriyene kadar kullanılmalıdır. Kullanım konusu çok acil ise mutlaka toz haline getirilmesi gerekir.

Bunlar limon suyunun içinde daha çabuk erir ve limon suyunun içinde belli bir süre bekletilebilir.

Eşkina balık taşından oluşan karışımlar kesinlikle sabahları idrara çıktıktan sonra içilmesi gerekir. Kahvaltı yapılmadan içilmesi yani aç karnına içilmesi büyük bir şekilde fayda sağlar. Kullanan kişilerde aç karnına ve sabah idrar sonrası içilmesini şiddetle ve önemle tavsiye etmektedir. Bu anlamda dikkat edilmesi ve detaylara önem verilmesi gerekir.


1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 oy, ortalama: 5,00en yüksek 5)
Loading...
Konu ile ilgili yorumlarınız