Böbrek Taşını Eriten Su Nedir, Nasıl Kullanılır, Kürü Nasıl Hazırlanır

Böbrek taşını eriten su kürünün düzenli bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Ayrıca suyun günlük taze şekilde hazırlanarak tüketilmesi gerekir.

Böbrek Taşını Eriten Su

Böbrek taşını eriten su olarak bilinen gilaburu bitkisinin suyu böbrekler dışından farklı hastalıklara da iyi gelmektedir. Bu bitki asitler sebepleri ile antioksidan ve anti kanserojen özellikleri bulunmaktadır. Antioksidanlar insan vücudunda bulunan olumsuz etkileri ortadan kaldırma özelliğine sahiptir. İçerdiği bu özelliğinden kaynaklı olarak kolesterole iyi gelen, kanserin önüne geçen, yaşlanmayı önleyen faydaları bulunmaktadır.

Yani bu bitki her derde deva olan etkileri ile bilinir. Gilaburu bitkisinin suyu bağırsaklarında ve mide kısmında ülser olan kişiler tarafından tüketilmemelidir. Böbrek taşlarının var olan tüm cinslerin suda çözülme imkânı bulunmamaktadır. Böbrek taşı kalsiyum tuzudur, bu tuzun eritilmesinin imkânı olmadığından dolayı ses dalgaları, lazer tarzındaki yöntemler ile düşürülmeye çalışılır. Buradaki amaç taşların bu yöntemler ile parçalanarak ve düşürülmesini sağlamaktır. Bu tarz yöntemler bazı hastalarda kalıcı olan hasarlara ve ağrılara sebep olabilmektedir. Gilaburu suyu böbrek taşlarını diğer yöntemlerde olduğu gibi değil kimyasal açıdan yaptığı çözümlemeler ile ortadan kaldırmaktadır.

Oluşan çözümleme ağrı oluşturmadan idrar yolu vasıtası ile kolay bir şekilde dışarıya atılır. Böbrek taşlarının oluşma süreçleri tam tersine işleyerek var olan taşlar tamamen erir ve kısa zamanda idrar ile beraber dışarı atılır.

Böbrek Taşını Eriten Su Kürü

Gilaburu böbrek taşı oluşumunun önüne geçmektedir ama yapılacak olan kürün düzenli ve aksatılmadan kullanılması gerekmektedir. Gilaburu kürü 5 ila 8 mm civarında olan tüm böbrek taşlarının erimesine olanak sağlar. Hastada var olan taş 8 mm üstünde ise her 8 mm’lik taş için kürün 2 defa uygulanması gerekir. Böbrek taşlarının yanı sıra bu organlarda oluşan sorunlara da fayda sağlar. Gilaburu kürünü hazırlamak için;

Suyun içine alınacak olan gilaburu bitkisi kevgir ya da süzgeç yardımı ile ezilmelidir. Bu meyvenin çıkan suyuna kendi miktarı kadar klorsuz içme suyu eklemesi yapılır. Yapılan karışım 24 saat içinde mutlaka tüketilmelidir. Tadı hafif düzeyde ekşi olan karışımın bu şekilde içilmesi fayda sağlar. Ekşi içemeyecek olan hastalar az miktarda şeker eklemesi yapabilir. Karışıma hiçbir şey eklemeden içmek daha faydalıdır. Böbrek taşlarının erimesine olanak sağlayan karışım günlük taze şekilde ve düzenli tüketilmesi gerekmektedir. Ertesi güne kalan karışım tüketilmez.

Böbrek taşları konusunda fayda bulmak isteyen kişilerin mutlaka sağlığına, beslenmesine ve günlük olarak alacak olduğu sıvı tüketimine dikkat etmesi gerekir.

Böbrek Taşını Eriten Su Kürü Konusunda Dikkat Edilecekler

  • Böbrek taşı rahatsızlığı olan kişilerin tüketecekleri sıvıyı tek seferde hazırlaması gerekir. Yani sıvının taze olarak hazırlanması ve 1 gün içinde taze şekilde tüketilmesi gerekir.
  • Böbrek taşı için hazırlanacak olan suyun aç karna tüketilmesi gerekir.
  • Hazırlanan kür zamana yayılmadan yoğun şekilde ve düzenli kullanılmalıdır.
  • Kullanılacak olan kür kesinlikle ilaç değildir.
  • Kürün kullanılmaya başladığı günden bu yana herhangi bir yan etkisi oluşmamıştır.
  • Ezilerek elde edilen suyun miktarı kadar su eklemesi yapılması şarttır.
  • Gilaburu meyvesinin mutlaka serin ve kuru bir alanda muhafaza edilmesi gerekir. Bu şekilde uzun süre kullanılabilir.
  • Günlük olarak ezilecek olan gilaburu meyvesinin en az 1 kg olması şarttır.
  • Meyveden elde edilecek olan suyun sıcaktan, nemli alandan ve gün ışığından mutlaka uzak tutularak serin bir alanda muhafaza edilmesi gerekmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 oy, ortalama: 3,00en yüksek 5)
Loading...
Konu ile ilgili yorumlarınız