Böbrek Taşlarının Düşmesini Sağlayan Sular Hangi Bölgededir?

Böbrek taşı düşüren su çeşitleri ülkemizde farklı bölgelerde bulunur. Bu suların kullanımının düzenli ve aksatılmadan yapılması fayda sağlayacaktır.

Böbrek Taşı Düşüren Su Çeşitleri Nelerdir ve Nerede dir?

Böbreklerde bulunan taşlar insanlara yaşamsal açıdan sıkıntılar verir. Günlük aktivitelerinin yapılmasını engellemenin yanı sıra tedavi edilmediğinde de ciddi düzeyde riskler oluşturur. Böbrek taşını sağlıklı bir şekilde ortadan kaldırmak ve oluşum riskini en aza indirgemek önemlidir. Böbrek taşı olan kişiler tıbbi anlamda yardım alabileceği gibi doğal yollar ile de düşürmeyi ve oluşma riskini en aza indirgeyebilirler. Bunun için doğal sular ve kaplıcalar genelde daha sık tercih edilir. Bunların yanı sıra bitkisel karışımlarda böbrekler için kullanılmaktadır. Böbrek taşına iyi gelen kaplıcalar arasında;

  • Gönen Kaplıcaları
  • Gönen-Ekşi dere Dağ Ilıcası
  • Edremit-Güre Kaplıcaları
  • Sındırgı-Emendere Kaplıcası
  • Manyas-Kızık Köy Kaplıcaları’dır. Bu kaplıcalar ayriyeten cilt detoksu etkisi yaratarak cilde de iyi gelir.

Kaplıcaların yanı sıra maydonoz suyu, yoğurt suyu, Çatalca suyu, Girebolu suyu ve torbalı suyu da şifalı olan suların içinde yer alır. Bu sular böbrek taşlarının azalmasına, erimesine ve bir daha oluşmamasına olanak sağlamaktadır. Doğal yöntemler sayesinde böbrek taşlarının da kurtulmak ve bu taşların ortaya çıkartmış olduğu ağrılardan kurtulmak mümkündür.

Yoğurt ve Maydanoz Suyu Nasıl Hazırlanır?

Yoğurt suyu

Böbrek taşlarının ortaya çıkartmış olduğu dayanılmaz bel, karın, kasık ve yan ağrılarında halk arasında kullanılmaktadır. Hatta eskiler böbrek taşı düşüren kişilere direkt olarak yoğurt suyu içirmektedirler. Yoğurt içeriğinde bulunan B vitamini, protein ve kalsiyum ile fayda sağlar. Böbrek taşı olan kişilerin her gün ve aksatmadan 1 çay bardağı yoğurt suyu tüketmesi gerekmektedir. Taşın yanı sıra yoğurt suyu kum olan kişilere de fayda sağlamaktadır. Bu su böbreklerde bulunan taşın idrar yolu ile dışarı atılmasını hızlı bir şekilde sağlar. Ayrıca yoğurdun içeriğinde bulunan besinlerin tamamı böbrek taşlarının erimesine olanak sağlayarak idrar ile dışarı atılmasını sağlamaktadır. Böbreklerinde kum ile taş sıkıntısı olan kişiler yoğurt suyunu düzenli bir şekilde tükettiği zaman fayda görecektir.

Maydanoz suyu

Bu su en iyi idrar söktürücüler arasında yer alır. Kanda bulunan oksijen oranının artmasını sağlayarak böbrekleri, idrar yollarını ve karaciğeri temizler. Bu sayede de böbrek taşlarının atılmasına olanak sağlar. Maydanoz suyunu hazırlama için kişilerin 1 demet maydanozu düzgün bir şekilde temizlemesi gerekir. Sararmış, kahverengi olmuş olan maydanozların kullanılmaması şarttır. 1 litre su ocak üzerinde kaynatılır ve 1 demet temizlenmiş olan maydanoz içine atılır. Bu şekilde 8 dk. Boyunca kaynatılan maydanoz suyu ocaktan alınır ve süzülür. Maydanoz suyunun düzenli ve aksatılmadan her gün yemeklerden önce bir su bardağı tüketilmesi gerekir.

Torbalı Böbrek Taşı Suyu Ve Girebolu Suyu Böbrek Taşına İyi Gelirmi?

Torbalı böbrek taşı suyu

1969 senesinden beri doğal yollar ile akan şifalı su böbrek taşları başta olmak üzere birçok hastalık konusunda fayda sağlamaktadır. Alternatif tıp konusunda fayda sağlayan şifalı sudan fayda görmek isteyen birçok kişi bu bölgeye gitmektedir. İzmir tarafında bulunan Torbalı ilçesinde bulunan şifalı su idrar yolları ve böbreklerde oluşan iltihaplar konusunda da fayda sağlamaktadır. Torbalı böbrek taşı suyu ayrıca üre ile alakalı olan hastalıklara, kireçlenmeye, şeker hastalıklarına ve sindirim problemlerine de fayda sağlamaktadır.

Gilabolu böbrek taşı suyu

Burada bulanan su sayesinde böbreklerde bulunan taşlar kolay bir şekilde erir ve idrar vasıtası ile dışarıya atılır. 15 litre şifalı su 1 hafta içinde tüketildiğinde 8 mm kadar olan tüm taşları kolay bir şekilde eritir. 15 litre suyun tüketimi 1 kür olarak düşünülmektedir. 8 mm üzerinde olan taşlar için bu kürün 2 hafta boyunca uygulanması gerekir. Bu suyun ayrıca bazı böbrek kistlerine ve böbreklerde oluşan tembelliklere de iyi geldiği söylenmektedir. Şifalı olan her suyun düzenli ve aksatılmadan kullanılması gerekir.


1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (4 oy, ortalama: 4,25en yüksek 5)
Loading...
Konu ile ilgili yorumlarınız