Böbreklerdeki Protein Kaçakları İçin Bitkisel Çözüm Yolları

Böbrekte protein kaçağı fark edildiği an vakit kaybı yaşamadan uzman olan bir hekime gösterilmelidir. Böbrekte oluşan protein kaçakları ciddi sorunlar oluşturur

Böbrekte Protein Kaçağı Tedavisi

Böbreklerde Protein kaçağı tedavisi

Böbreklerde protein kaçağına sebep olan unsurlar içinde böbrek taşları, üreterler, prostat, karaciğer ile alakalı sorunlar, kalp yetmezliği, anemi, şok, gebelik, şeker hastalığı, yüksek tansiyon, böbrek enfeksiyonları gibi sebepler bulunmaktadır. Böbrekte protein kaçağı olan kişilerde sık şekilde idrara çıkma, idrarların rengi, idrarın miktarı ve idrarın kokusuna dikkat edilmelidir. Ayrıca böbrekte protein kaçağı tespiti için kesinlikle kreatin, üre değerlerine bakılmalı, yüksek kan basıncına, nefesine ve iştahına dikkat edilmelidir. Böbrekte oluşan protein kaçakları erken dönemde herhangi bir belirti vermediğinden dolayı fark edildiği an zaman kaybı yaşamadan doktora başvurulmalıdır. Belli zaman dilimleri doğrultusunda yapılacak olan kan ve idrar tetkikleri sonuca bakılmalıdır. Yapılacak olan tedavi ve alınması gereken önlemler erken dönemde böbrek protein kaçağının fark edilmesi ile doğru şekilde yapılır.

Erken tanı ve yapılacak olan doğru tedavi böbrek yetmezliğinin önüne geçer. Protein kaçaklarında önemli diğer bir detayda doğru doktorun ve doğru hastanenin seçilmesidir. Protein kaçağı tanısından sonra mutlaka doktor ve hastane ile alakalı olarak kapsamlı araştırma yapılması gerekir.

Böbrekte Protein Kaçağı için Bitkisel Kür

Böbreklerdeki protein kaçakları için iki tane kür uygulaması yapabilirsiniz. Bunlardan bir tanesi maydanoz kürü diğeri de yaban kekiği kürüdür. Maydanoz kürünü de yaban kekiği kürünün de uygulaması dışına çıkılmaması gerekir.  Bu kürler beraber kullanılmalıdır.

Bitkisel Maydanoz Kürü

Maydanoz

Maydanoz Kürü Malzemeler

 • 6 adet ince saplara sahip olan ve sararmamış taze maydanoz
 • 1 litre alkalı yani klorsuz su

Maydanoz Kürü Hazırlanışı

Bu kürün uygulanmasında maydanoz sapları da mutlaka kullanılmalıdır. Maydanoz seçiminde önemli olan taze olması ve küçük yapraklı olmasıdır.  Böbrek protein kaçağı bitkisel tedavi küründe 1 litre su önceden kaynatılmalıdır. Kaynamış olan suyun içine 9 adet maydanoz atılır. Ocak kısık ateşe alınır, tencerenin ağzı kapatılır ve bu şekilde 5 dakika boyunca ağzı açılmadan kaynatılır. 5 dakika sonra ocağın üstünden alınarak ağzı açılmadan ılımaya bırakılır. Ilıdıktan sonra bekletilmeden hemen süzülmesi gerekmektedir.

Maydanoz Kürü Uygulaması

Böbrek protein kaçağı bitkisel tedavisi için kullanılacak olan maydanoz kürünün sabah kahvaltısından yaklaşık olarak 1 saat önce 1 bardak içilmesi gerekir. Yalnız 1 bardak maydanoz suyu yudum yudum tüketilmelidir. Maydanoz kürü için hazırlanacak olan suyun günlük ve taze şekilde hazırlanması en önemli detaydır. Bu kürün içine herhangi bir şey katılmaması ve hazırlanışında olan tarifin dışına çıkılmadan kullanılması gerekir.

Yaban Kekiği Kürü

Yaban Kekiği

 Yaban Kekiği Malzemeler

 • 1 su bardağı alkali su
 • Yaban kekiği

Yaban Kekiği Kürü Hazırlanışı

1 su bardağı alkali ve kaynamakta olan suyun içine 1 tatlı kaşığı yaban kekiği atılır. Ağzı kapalı olan tencerede 3 dakika boyunca ağzı açılmadan kaynatılır. 5 dakika sonra ocağın üstünden alınarak ağzı açılmadan ılımaya bırakılır. Ilıdıktan sonra bekletilmeden hemen süzülmesi gerekmektedir.

Yaban Kekiği Kürü Uygulaması

Sabah aç karna içilen maydanoz küründen sonra akşamları yemekten 2 saat sonra içilmelidir. Maydanoz kürüne başlanıldığı gün yaban kekiği kürüne de başlanmalıdır. Böbrekteki protein kaçağı için hazırlanacak olan kürlerin 30 gün boyunca ara vermeden ve aksatılmadan kullanılması gerekir. 1 ay sonundan 14 gün ara verdikten sonra aynı şekilde hazırlanmalı ve 30 gün boyunca tekrar yapılmalıdır. Yaban kekiği kürünün suyu günlük ve taze şekilde hazırlanması en önemli olan detayıdır. Böbrek protein kaçağı bitkisel tedavisi için hazırlanacak olan yaban kekiği kürünün içine herhangi bir şey katılmaması ve hazırlanışında olan tarifin dışına çıkılmadan kullanılması gerekir.

Böbrekte Protein Kaçağına İyi Gelen Bitkiler

 • Alıç; yüksek olan tansiyonun dengelenmesini sağlayan alıç protein kaçağının da önüne geçer. Protein kaçağına sebep olan sorunlardan bir tanesi de yüksek tansiyondur.
 • Ihlamur; vücut direncinin artmasına olanak sağlayan ıhlamur protein kaçağı olduğu dönemde fayda sağlar.
 •  Rezene; bu bitki potasyum, kalsiyum, magnezyum mineralleri açısından ve C ile B vitaminleri açısından zengin olduğu için inşa vücudunu güçlendirmeye katlı sağlar.
 • Biberiye; uykusuzluğa, kanı temizlemeye, kalp ile damar hastalıklarına, idrar kanallarına ve böbreklerde bulunan enfeksiyonlara karşı fayda sağlar.
 • Kuşburnu; kuşburnu çayı etkili şekilde kan temizleme özelliğine sahiptir. C vitamini açısından da zengin olan kuşburnu çayı vücudun gelişmesine olanak sağlar.
 • Çörek otu; çörek otunun böbrek üzerinde olan faydaları birçok araştırma sonucunda ortaya çıkmıştır. Çörek otu içinde bulunan enflamatuar özelliğinin idrar vasıtası ile albümin ve protein atımını yavaşlaştığı ortaya çıkartılmıştır. Ayriyeten çörek otu böbrekte var olan olumsuzlukların anti oksidan özelliği ile ortadan kaldırmaktadır.
 • Panax; bu bitki yüksek tansiyonu olan kişiler için fayda sağlar. Anemi ve şeker hastalarında iyi gelmektedir. Yüksek tansiyonu dengelediği için böbrekte protein kaçağı önüne geçer.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, ortalama: 4,00en yüksek 5)
Loading...
Konu ile ilgili yorumlarınız