İbrahim Saraçoğlu`dan Böbrek İltihabı İçin Kullanılacak Olan Kolay Kürler

İbrahim Saraçoğlu`dan Böbrek iltihabı için bitkisel çözümleri ile kısa zamanda iyileşme yaşayabilirsiniz. Önemli olan kürlerin düzenli şekilde tüketilmesidir.

Böbrek İltihabı için İbrahim Saraçoğlu Kürleri

İbrahim Saraçoğlu

Böbrek iltihabı sorunlarını ortadan kaldırmak için idrar yollarında var olan enfeksiyonlarında ortadan kaldırılması gerekir. İdrar yollarına iyi gelen kürler genelde böbrek iltihabı konusunda da fayda sağlamaktadır. Uygulanacak olan kür 1,5 ay boyunca düzenli ve aksatılmadan kullanılması gerekir.

Karnabahar kürü özellikle böbreklerde ve idrar yollarında oluşan enfeksiyonların önüne geçen etkili bir sebzedir. Karnabahar kürünün kullanımı esnasında C vitamini takviyesi de almak gerekir.  Alınacak olan C vitamini sitrat değerini yükselteceği için böbrek iltihabı ve idrar yolu iltihabı konusunda etki sağlayacaktır. Ayrıca idrar yollarında oluşacak olan bakterilerinde yok olmasını sağlayacaktır.

Karnabahar kürü

300 gram civarında olan karnabahar 750 gram suya eklenir. Bir tencere içinde ağzı kapalı şekilde kısık ateş üstünde kaynatılır. Haşlanmış olan karnabahar suyu aç ya da tok fark etmeden yarısı sabah ve yarısı akşam olacak şekilde tüketilmelidir. Bu kürün her gün taze bir şekilde hazırlanması gerekir.

Küre 7 gün boyunca devam edilir ve 3 gün ara verilir. Bu şekilde 1 ay boyunca devam edilmelidir. Bu kürün uygulanmasının toplamı 21 gün sürmelidir. 21 güne 3 günlük aralar dâhil değildir.

Karnıbahar küründe önemli olan sebzenin taze olmasıdır. Pişen karnıbaharlar da salata şeklinde fazla tuz kullanımı olmadan tüketilebilir.

Pırasa Kürü

Pırasa kalsiyum, potasyum, fosfat ve demir açısından oldukça zengin olan bir sebzedir. Ayrıca A, C, E, B2 ve B1 vitaminleri barındıran pırasa sağlıklı bir sebzedir. Pırasanın içeriğinde var olan etken maddeler böbrek taşı oluşumunun ve böbrek iltihabı oluşumunun önüne geçerek tedavi sürecinde fayda sağlamaktadır. İbrahim Saraçoğlu böbrek iltihabı için şifalı bitkiler kullanarak ağrısız ve sızısız bir dönem geçirmenizi olanak sağlamaktadır.

Pırasa kürü sayesinde böbrekte bulunan sorunlar açısından kolay şekilde rahatlayabilirsiniz. Pırasa kürü böbrekler dışında prostat, Parkinson ve vertigo rahatsızlıklarına da iyi gelmektedir. Sinidirim sisteminin rahatlamasını sağlayan sebze safra kesesinin da fonksiyonunu tam anlamı ile yerine getirmesini sağlayacaktır. Pırasa kürü için pırasanın pirinç koyulmadan pişirilmesi gerekir. Zeytinyağlı olarak pişirilecek olan pırasaya soğan da koyulmamalıdır. Pırasa kürünün haftada 4 kez öğle ve akşam yemeklerinde tüketilmesi gerekir. Pırasa küründe pişme esnasında koyulan suyunda israf edilmemesi gerekir.

Pırasa ile beraber bu suyun tüketilmesi gerekir. Çünkü pırasanın etken maddelerinin tamamı suyun içine de geçecektir. Pırasa kürünün de 1 ay boyunca hafta da 4 ün uygulanması gerekir.

Sarı Soğan Kürü

Böbrek iltihabı konusunda kullanılan diğer bir kürde sarı soğan kürüdür. Kürün içeriğinden kaynaklı olarak vitamin ve mineral açısından oldukça zengindir.  Sarı soğan kürünün 15 gün boyunca düzenli ve aksatılmadan uygulanması önemlidir. Bu kürün uygulanmasında doktor kontrollerinde ve testlerinde böbrek iltihabının ne düzeyde olduğuna dikkat edilmelidir. Sarı soğan kürünü 15 gün yapıp 10 gün ara verip tekrar 15 gün uygulayabilirsiniz. Soğan kürü için;

2 su bardağı içe suyu tencere içine alınır ve orta boyutta olan sarı soğan 4 parçaya bölünerek kaynamış olan suyun içine atılır. Ağzı kapatılan tencere 5 dakika boyunca ağzı açılmadan kaynatılmalıdır. Kaynatılan soğan tencere kapağı açılmadan ılımaya bırakılmalıdır. Ilıyan soğan kürü öğle ve akşamları yemeklerden yaklaşık olarak 10 dakika önce içilmelidir. Sarı soğan kürünün günlük taze şekilde hazırlanması önemlidir. Kürün uygulanmasında sarı soğan kullanılması gerekir. Mor ve kırmızı olan soğanların kullanılmaması gerekir. Çünkü bu soğanlar gerekli olan etkiyi göstermeyecektir.

Diğer kürlerde olduğu gibi kesinlikle günlük düzenli bir şekilde içilmesi gerekir. Soğan kürü böbrek iltihabı dışında böbreklerde var olan kistlerinde küçülmesine olanak sağlar. Özellikle kist için gidelecek olan kontrollerde bunun farkına varabilirsiniz.


1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (5 oy, ortalama: 3,80en yüksek 5)
Loading...
Konu ile ilgili yorumlarınız