Böbrek Üşütmesine Ne İyi Gelir – Pratik Tedavi Yöntemleri

Böbrek yetmezliğine karşı uygulanabilen pratik tedavi yöntemleri ve tüketilebilecek ürünlerle bu soruna karşı kısa sürede etkili bir süreç başlatabilirsiniz.

Böbrek Üşütmesi Nedir?

Böbrek üşütmesine ne iyi gelir

Sancılı böbrek ağrılarının olmasına neden olan böbrek üşümesi günümüzdeki pek çok kişinin şikâyet ettiği durumlar arasındadır. Böbrek ağrıları çok şiddetli geçebildiğinden dolayı bazı hastalar bu durumu böbrek taşıyla karıştırabilir. Aynı zamanda böbrek yetmezliği gibi düşünceler de ortaya çıkabilir. Böbrek üşütmesi daha çok sırtın açıkta kalması ve ayakların üşütülmesiyle ortaya çıkabilir.

Hastada böbrek üşütmesinin ilk tanısı şiddetli böbrek ağrılarının görülmesi ve idrara çıkmakta zorluk yaşanması gibi nedenlerden dolayı konulabilir. Bu yüzden böbrek üşütmesi ile ilgili ne yapmalıyım gibi pek çok soru da günümüzün araştırma konuları arasına girmiştir. Sizlere şimdi böbrek üşütmesine iyi gelen içecekler ve pratik tedavi yöntemleriyle ilgili bilgiler aktarıyor olacağız.

Pratik Tedavi Yöntemleri

Böbrek üşütmesinin neden olduğu rahatsızlıklarda bazı belirtiler ortaya çıkar. Bunlar ateşlenme, kusma ve şiddetli bel ağrılarıdır. Ayak bölgesini de etkileyen bu durumların önüne geçebilmek için elbette pratik tedavi yöntemleri bulunur.

Ağrıların uzun bir süre tekrarlanmaması için karnın alt kısmıyla beraber kasıklara kadar olan bölgenin sıcak tutulması gerekiyor. Gerekirse sıcak su torbası yardımıyla istirahat edilerek ilgili bölge sıcak tutulmalıdır Bununla beraber böbrek üşütmesi tedavisinde bol su tüketimi önemlidir. Böbreklerin direncinin düşmesinden dolayı ılık su tüketimine alışılmalıdır.

Tüketilen bol su ile kanda bulunan mikroplar dışarı atılacağından böbrek üşütmesi hastalığı da etkisini yitirebilmektedir. Bu uygulamaların dışında kişisel tedaviye ve temizliğe çok önem vermeniz gerekir. Bulunduğunuz ortamı havalandırmalı ve istirahat ettiğiniz alanı temiz tutmalısınız.

Ayrıca uyurken üstünüzün sürekli kapalı olması çok önemlidir. Bu yöntemde sırtınıza uyurken bir bez ya da çarşaf dolayabilir ve rahatça uyuyabilirsiniz.

Böbrek üşütmesine ne iyi gelir ile ilgili olarak doğal ürünlerden de faydalanabilirsiniz. Bu ürünleri sizlerle paylaşacak olursak;

  • Bol miktarda C Vitamini: Limon, portakal ve greyfurt gibi ürünleri bolca tüketiniz. Böbreğin direncini yükselteceği için böbrek üşütmesine çok iyi gelecektir.
  • Kuş Burnu: Kuş burnu çayı böbrek üşütmelerinde çok etkilidir. Ayrıca bağırsaklara da çok iyi geldiği bilinir.
  • Çilek: Yine böbrek ve bağırsak hastalıklarına karşı bol miktarda çilek tüketmeniz önerilmektedir.
  • Vişne ve Nar: Onarıcı ve kan yapıcı özelliği bulunan bu ürünler böbrek üşütmesine karşı tüketilebilecek en önemli meyvelerdir. Ayrıca böbrekte yer alan mikropları kolaylıkla vücuttan dışarıya atmanızı da sağlarlar.
  • Karabaş Otu: 1 bardak arpayla beraber 2 çorba kaşığı karabaş otunu suda kaynatınız ve daha sonra süzerek tüketiniz. Böbrek üşütmesinde çok etkili bir yöntem olduğu ispatlanmıştır.
  • Lahana Yaprağı: Suda kaynatılan lahana yaprağının dış kısmından böbreğinizin olduğu bölgeye bırakarak böbrek üşütmesine karşı tedbir alabilirsiniz.
  • Soğan: Büyük bir soğan alarak önce suda kaynatınız. Daha sonra 8 saat kadar bekletin. Soğan suyunu aldıktan sonra 1 çay bardağı kadar günde 3 kez tüketiniz. Doğal antibiyotik görevi gören soğan böbrek üşütmelerine karşı çok etkilidir.

Bu yöntemlerle beraber böbrek üşütmesine karşı tedavi süreci başlatabilirsiniz. Günümüzde bu konuyla ilgili yakınmalar devam ettiği için en etkili besinlerin bunlar olduğunu söylemek mümkündür. Daha çok soğuk havalarda görülebilecek böbrek üşütmesine karşı doğal tedavi yöntemlerini uygulayabilir ve kısa sürede etkisini görebilirsiniz. Özellikle de yukarıda sıralanan bu besin ve ürünleri düzenli bir şekilde tüketmeniz tavsiye edilir.


1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (4 oy, ortalama: 4,00en yüksek 5)
Loading...
Konu ile ilgili yorumlarınız