Rowatinex – Böbrek Taşı Düşürücü Nedir, Kullanımı ve Yan Etkileri

Rowatinex, bir böbrek taşı düşürücü tablet olmakla beraber günümüzde düzenli kullanımı sayesinde böbrekteki kum ve ağrı sorunlarına da iyi geldiği biliniyor.

Rowatinex Nedir?

100 Kapsül Rowatinex

Böbrek taşı düşürme ve idrar kanalları açma konusunda kullanılan Rowatinex, son zamanlarda birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Bu ilaç ayrıca iki şekilde üretilmiştir. Kapsül ve damla şeklinde kullanılabilen Rowatinex ilacının kullanımı ve yan etkileriyle ilgili bazı bilgilerin de mutlaka okunması gerekir.

Kullanımı

Rowatinex capsules sabahları aç karnına alınır ve böbrek ağrılarının azalmasında büyük faydası vardır. Böbrek ağrısı çeken ya da kum döken kişilerin bu ilacı kullanmasında fayda görülmektedir.

Böbrek taşı oluşumlarında da etkili olduğu belirtilen bu ilacın birçok faydası da uzmanlar tarafından açıklanmıştır. Rowatinex ilacı en çok da idrar kanallarının genişletilmesinde rol oynuyor. Bu sayede de böbrek taşının kolay bir şekilde düşürülmesine etki ediyor.

Daha önceleri Türkiye’de bulunmayan Rowatinex ilacı, günümüzde sayılı eczanelerde bulunmaktadır. Böbrek taşı ilacının elbette yan etkilerinin de bulunduğunu söyleyebiliriz. Bu açıdan bakıldığında yine de ciddi anlamda böbrek taşı sorunu yaşayanlar için bu ilaç tavsiye edilir.

Yan Etkileri

Rowatinex ilacının da her ilaçta olduğu gibi bir takım yan etkileri bulunmaktadır. Özellikle de ilk kullanımında kusma ve mide bulantıları görülmektedir. Bunun yanı sıra cilt üzerinde kaşıntılar ve idrar renginden farklılaşmalar da görülebilir. Bağ ağrısı ve hafif baş dönmesi ilacın diğer yan etkilerindendir. Bu yüzden gebe ve emziren bayanların kullanımı uygun değildir.

Bu ilacın kullanıcı yorumları da internet üzerinde birçok forumda sunulmuştur. Başarılı bir ilaç olduğunu ve tamamen bitkisel bir yapıda sunulduğunu belirten kullanıcılar ayrıca ciddi anlamda böbrek ağrısını sona erdirdiğini belirtmektedir. Ayrıca böbrekteki kum oluşumlarına da kesin çözüm sunduğu belirtilen böbrek taşı ilacının idrar yollarında da ciddi bir rahatlama sunduğu söylenmektedir.

Rowatinex böbrek taşı ilacının içeriğine de bakacak olursak 1 kapsülde 4 mg anethol, 10 mg borneol, 4 mg fenchone, 24,8 mh alfa piene ve 3 mg cineol bulunmaktadır.

Bu içerikleri sayesinde ilacın cilt üzerinde aşırı bir yan etkiye neden olmadığı ve oluşabilecek yan etkilerinin de kısa sürede ortadan kalkacağı belirtilmektedir. İlacın kullanıcıları böbrek taşı sıkıntısı çeken herkesin mutlaka tablet olarak kullanım yapması gerektiğini de aktarıyor.

Bitkisel bir ilaç olduğu belirtilen Rowatinex ile birlikte artık böbrek ve böbrek taşı sorunlarına çözüm bulabilirsiniz. Türkiye’de kolaylıkla bulunabilen bu ilacın yan etkilerinden korunmak için de aşırı dozda vücuda alım yapılmaması gerekiyor. Sabahları aç karnına bir kez kullanılması da yeterli olmaktadır. Uzmanların belirttiği doz dışına çıkmadan kullanımlara başlayabilirsiniz.


1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (58 oy, ortalama: 3,86en yüksek 5)
Loading...
Konu ile ilgili yorumlarınız
ömer

safra kesesindeki taşlara,kum ve çamura da iyi geliyor

IŞIKAY

bu ilacı 3 sene önce kullandım ve prinç büyüklüğünde taşı düşürmem de yardımcı oldu memnun kaldım şimdi yine taşım var ve ameliyat diyor doktor ve benim aklıma daha önce aldığım eczaneden bu ilacı almak geldi aklıma aldım şimdi 2 gündür kullandım ağrım yok ve idrarla
atıyorum sanırım dün akşam böbreğim benimle adeta konuştu Allahın izniyle inşallah yine kurtulucam yan etkisi olmadığını söyledi eczacı Allahın izniyle şifa bulunacağını umuyorum
inişallah..

Izmir

bunu üreten irlandalılardan Allah razı olsun çok işe yaradı taş düşsün diye beklemeyin direk bunu kullanın taşı eritiyor doktorun amelyatsız çıkmaz dedigi taş bunun sayesinde çıktı eger bu ilaç etkili olmuyorsa amelliyat kaçınılmaz bende etkili oldu

Pusat

ben rowantinex si 10 gün ollacak kulanali iyce israrda azalma kisilma oldu